Wycieczka do Lublina

Wycieczka do Lublina

W dniu 09.05.2019r. grupa uczestników ŚDS w Końskowoli pojechała na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Głównym jej celem było przybliżenie wyglądu dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w domu i gospodarstwie.

Muzeum Wsi powstało w 1970r. Zajmuje obszar 23 ha i jest jednym z większych muzeów skansenowskich w Polsce.

Na początku pani przewodnik opowiedziała nam, że wszystkie budynki, które znajdują się na terenie muzeum są autentyczne, sprowadzone z pobliskich miejscowości i z każdym z nich związana jest historia życia konkretnej rodziny.

Kolejnym etapem zwiedzania był spacer rynkiem niedawno wybudowanego miasteczka, w którym można było obejrzeć zakłady rzemieślnicze,  funkcjonujące przed okresem II wojny światowej na terenie Lubelszczyzny. Muzeum Wsi Lubelskiej obejmuje swoim zasięgiem działania w przybliżeniu obszar dawnego województwa lubelskiego.

Innym ciekawym miejscem, które mogliśmy zwiedzić w trakcie naszej wyprawy był Ogród Botaniczny. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówki alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Bogactwo i różnorodność gatunków roślin, panująca wokół cisza pozwoliła nam zapomnieć o upływie czasu.  Zrelaksowani, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszego ŚDS w Końskowoli.

 

 

20 maja 2019

Kontakt

Adres ul. Lubelska 81a, 24-130 Końskowola
Telefon 81 889 20 53
E-mail sds.konskowola@wp.pl