Plener integracyjny w Zażuku

Plener integracyjny w Zażuku

W dniu 9 lipca nasi uczestnicy wzięli udział w plenerze integracyjnym w Zażuku, który został zorganizowany wespół ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Przyjaciół „Radość” w ramach kolejnej edycji projektu „Jesteśmy…- organizowanie cyklu imprez kulturalnych o charakterze integracyjnym”. Jak co roku, powyższe zadanie publiczne współfinansowane było przez Gminę Końskowola.
Celem spotkania była integracja osób z niepełnosprawnością, zacieśnianie przyjacielskich relacji, relaks, odpoczynek na łonie natury, a także szeroko pojęta aktywizacja społeczna i fizyczna. Podczas tegorocznego spotkania czas umilała nam, podobnie jak w roku ubiegłym, profesjonalna firma zajmująca się animacją czasu wolnego. A że pogoda sprzyjała plenerowym zabawom – oddaliśmy się im w całości. Było karaoke, były zabawy taneczne, gry sprawnościowe na świeżym powietrzu oraz konkurencje, w których nie było przegranych. Zdrowa rywalizacja wyzwoliła w uczestnikach wielkie pokłady energii, chęci do zabawy i sprawdzenia się.
Po tych wszystkich wyzwaniach, zrelaksowani- choć mocno zmęczeni – chętnie i ze smakiem zjedliśmy obiad w goszczącym nas Dworku Różanym.

W ten dzień, chyba specjalnie dla nas, wyjrzało zza chmur słońce- tak też będziemy wspominać to spotkanie- jako czas pełen ciepłych i pozytywnych emocji.

15 lipca 2019

Kontakt

Adres ul. Lubelska 81a, 24-130 Końskowola
Telefon 81 889 20 53
E-mail sds.konskowola@wp.pl