Piknik sportowo-integracyjny „Powitanie Jesieni”

         Piknik sportowo-integracyjny „Powitanie Jesieni”

            12 października, czyli nieco później niż zwykle nasz Środowiskowy Dom Samopomocy przywitał jesień. Jak co roku razem ze Stowarzyszeniem „Radość” zorganizowaliśmy piknik sportowo- integracyjny „Powitanie Jesieni”. Impreza nasza wspófinansowana była przez Gminę Końskowola w ramach projektu „ Jesteśmy…- organizowanie cyklu imprez kulturalnych o charakterze integracyjnym- edycja IX”. Na spotkanie przybyły władze Gminy z Wójtem na czele, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, zaproszeni goście z innych ośrodków (Leopoldów, Prawno, Góra Puławska, Puławy), społeczność lokalna, członkowie Stowarzyszenia Radość oraz oczywiście rodzice i opiekunowie.

Naszym gościom, obok serdecznego powitania i ciepłej atmosfery mieliśmy do zaoferowania całą masę różnych zabaw i konkursów sportowych, integracyjnych czy sprawnościowych. Ale zacznijmy od początku. Pierwszym, zasadniczym punktem spotkania było wykonanie naszego hymnu, którego inauguracja miała miejsce podczas jubileuszu 20-lecia ośrodka we wrześniu br. Drugim obowiązkowym, ale jakże widowiskowym punktem był jesienny pokaz mody. Uczestnicy z wszystkich ośrodków własnoręcznie przygotowali i zaprezentowali piękne, jesienne stroje lub elementy garderoby; były płaszcze, kalosze, parasole, kapelusze, szale… wszystko takie urocze i w barwach ziemi! Dla podkręcenia klimaty była jeszcze jesienna piosenka i już mogliśmy rozpoczynać rywalizację „na wesoło”. Tym razem towarzyszył nam zespoł animatorów NAKANU z Puław. Konkurencje były bardzo ciekawe, mogliśmy używać wielu fajnych rekwizytów, nie było wygranych i przegranych, liczyła się dobra zabawa i zdrowa aktywność!

W międzyczasie, w ramach odpoczynku, mogliśmy posilić się: był bigos, kiełbaski z grilla, chleb z domowym smalcem i różnymi przetworami, ciasta. Na dobre zakończenie naszego pikniku była krótka biesiada i tańce…niestety czas szybko mijał i wkrótce musieliśmy się pożegnać z naszymi gośćmi. Na pamiątkę Pani Dyrektor wręczyła przybyłym pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy…ale przecież za rok znowu się spotkamy!

21 października 2022

Kontakt

Adres ul. Lubelska 81a, 24-130 Końskowola
Telefon 81 889 20 53
E-mail sds.konskowola@wp.pl