Piknik Sportowo – integracyjny „Powitanie Jesieni” 2018

W dniu 20 września odbył się – zorganizowany przez nasz Dom oraz Stowarzyszenie „Radość”- piknik „Powitanie Jesieni” – po raz kolejny było to działanie w ramach zadania „Jesteśmy” –  organizowanie cyklu imprez o charakterze integracyjnym – edycja V” współfinansowanego przez Gminę Końskowola. Zgodnie z tradycją impreza odbyła się na stadionie KS Powiślak w Końskowoli. Pogoda była wręcz wymarzona jeśli chodzi o plenerową zabawę- było gorąco i słonecznie, także nic nie stało nam na przeszkodzie, aby oddać się rekreacji i wspólnej zabawie.
Na spotkanie przybyło wielu gości reprezentujących zarówno władze Gminy Końskowola jak i jednostki samorządowe Gminy i Powiatu. Przybyły też delegacje z licznych zaprzyjaźnionych Ośrodków tj. Lublina, Annopola, Puław, Leopoldowa i Kraśnika, Bychawy. Nie zabrakło również przedstawicieli Stowarzyszenia ,,Radość”, rodziców, opiekunów oraz reprezentacji młodzieży wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół w Końskowoli.
Celem zorganizowanego pikniku była- podobnie jak w latach ubiegłych-  integracja osób z niepełnosprawnością dzięki wspólnym zmaganiom sportowym, sprawnościowym oraz rekreacyjnym. Jednym z istotniejszych celów było także promowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych wśród społeczności lokalnej . Na początku spotkania odbyła się krótka prezentacja twórczości zaproszonych Ośrodków o tematyce „Jesień’. Były to wiersze, piosenki i krótkie inscenizacje sceniczne. Następnym punktem programu był rozegrany towarzyski mecz piłki nożnej, w którym wystąpili chętni spośród wszystkich uczestniczących w Pikniku. Po tak emocjonującej rozgrzewce mieliśmy do zaoferowania naszym gościom całą masę różnych zabaw i konkursów, m. in.: strzały na bramkę, kręgle plenerowe, narty czteroosobowe czy konkurs dojenia krowy na czas. W międzyczasie chętne i jeszcze nie zmęczone konkursami osoby mogły poćwiczyć różnorodne układy taneczne w rytm określonych utworów muzycznych.
Następnie, w celu uzupełnienia sił fizycznych utraconych w konkursach i zabawach uczestnicy Pikniku mogli skosztować przygotowanego dla nich posiłku- pysznego bigosu oraz kiełbasek z grilla.

Naszym gościom podziękowaliśmy za przybycie i wspólną zabawę poprzez wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz pięknie przyozdobionych wrzosów darowanych przez Szkółkę Roślin Wrzosowatych państwa M. i M. Majewskich.

20 września 2018

Kontakt

Adres ul. Lubelska 81a, 24-130 Końskowola
Telefon 81 889 20 53
E-mail sds.konskowola@wp.pl