Ulti Clocks content

Imieniny

Dziś : Klaudii Eufemii
Aktualności
PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 10:58

Bal Karnawałowy w Leopoldowie


Ostatnim naszym karnawałowym spotkaniem był wyjazd 13 lutego na Bal Karnawałowy do Leopoldowa. Wszyscy zaproszeni goście zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor. Braliśmy udział  w wielu konkursach między innymi wokalnych, zgadywanie przysłów polskich, konkursy taneczne z balonem-zdobyliśmy nagrody w postaci słodkich upominków. Oczywiście najwięcej było zabawy i tańców przy muzyce, integracji z uczestnikami. W godzinach popołudniowych radośni powróciliśmy do Naszego Ośrodka z prezentem w postaci serca.

 

 
PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 10:54

Bal Karnawałowy w Prawnie

 

W dniu 8 lutego, pojawiliśmy się w gościnnych progach Środowiskowego Domu Samopomocy w Prawnie. Gospodarze przywitali nas muzyką graną na żywo więc niezwłocznie oddaliśmy się tanecznemu szaleństwu. Pomiędzy tańcami z uśmiechem- i z powodzeniem- braliśmy udział w konkursach, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję. A nasze nadwątlone siły i energię mogliśmy uzupełnić ciepłym posiłkiem i słodkimi przekąskami. 

 
PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 10:48

Bal Karnawałowy w Końskowoli


Ostatki to czas, w którym świętujemy, a zarazem żegnamy Karnawał - te kilka tygodni wypełnione śmiechem, zabawą i pozytywną energią.
Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Końskowoli również chętnie angażują się we wszystkie działania związane z tą „tematyką”. Dlatego też, aby pozostać w zgodzie z tymże obyczajem, nasz Dom zorganizował Bal Karnawałowy w dniu 7 lutego.
Zaprosiliśmy do siebie trzy zaprzyjaźnione z nami Ośrodki: Leopoldów, Prawno oraz Annopol. Po powitaniach i rozdaniu kotylionów rozpoczęliśmy ten czas radości. Ciekawostką niech będzie fakt, że każdy z Ośrodków miał za zadanie przygotowanie i zobrazowanie dowolnej postaci bajkowej (technika i sposób prezentacji według uznania). Byle sugestywnie, kolorowo i zrozumiale. Tak tez było. Zagościły wśród nas takie postaci jak; Czerwony Kapturek, Leśniczy, Dziewczynka z zapałkami- wszystkie bardzo profesjonalnie i pomysłowo przygotowane. Potem były inne zabawy, konkursy z dyplomami i drobnymi upominkami dla zwycięzców. Ale nade wszystko tańce i wspólne śpiewanie. Oprócz ciepłego posiłku mieliśmy do dyspozycji napoje gorące, zimne, przeróżne przekąski, a także pączki, chrust i owoce. Czas nie istniał, ale niestety biegł i wkrótce musieliśmy pożegnać naszych przyjaciół. Szkoda, że tak szybko. Ale do zobaczenia już na następnej zabawie karnawałowej.

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 30 stycznia 2018 13:30

Bal karnawałowy w Puławach


Dnia 26.01.2018 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Końskowoli uczestniczyli w zabawie karnawałowej w Puławach. Organizatorzy zapewnili zarówno smaczny poczęstunek, jak również ciekawą, rytmiczną muzykę, której dźwięki zachęcały do tańca. Impreza pozwoliła wszystkim na odświeżenie starych znajomości, jak również na zawarcie nowych. Była także okazją do pokonywania własnych słabości, wyzbycia się nieśmiałości. Uczestnicy imprezy przez wiele dni wspominali bal karnawałowy,dzielili się wrażeniami z kolegami koleżankami, którzy nie mogli w nim uczestniczyli.

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 30 stycznia 2018 13:27

Spektakl teatralny „Bajka o szczęściu”


Zgodnie z założeniami rozwijania zainteresowań, kształtowania gustów artystycznych oraz pogłębiania wiedzy o różnych gatunkach teatralnych dnia 17.01 mieliśmy okazję zetknąć się z propozycją teatralną „Tomcio” z Nowego Sącza. Teatr w klasycznej formie sztuki animowanej, czyli lalkowej, przedstawił spektakl „Bajka o szczęściu”. Pomimo młodego wieku aktorzy perfekcyjne animowali postacie. Wartka akcja, realistyczne lalki i życiowa puenta spektaklu wprawiła w podziw naszą ŚDS-ową publiczność. Podkreślić należy, że ta forma teatru gościła w naszym Domu po raz pierwszy. Wspólnym zdjęciom na tle jakże barwnych dekoracji nie było końca. Nasi uczestnicy zdawali pytania na temat „prowadzenia lalki” i otrzymywali odpowiedzi. Fachowe i profesjonalne. Jak cały spektakl.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 37