Ulti Clocks content

Imieniny

Dziś : Jonasza Mateusza
Aktualności
PDF Drukuj Email
środa, 19 września 2018 07:50

WYCIECZKA DO LEŻAJSKA, ŁAŃCUTA I RZESZOWAW dniach 11-12 września nasz Dom, razem ze Stowarzyszeniem „Radość” wzięliśmy udział w dwudniowej wycieczce integracyjno-krajoznawczej do Leżajska, Łańcuta i Rzeszowa. Po dotarciu do Leżajska zrealizowaliśmy to co zostało zaplanowane, a więc;  zwiedzanie Bazyliki o. Bernardynów wraz Organami Leżajskimi, które  słyną w całej Europie, jako jedne z najlepiej brzmiących. W Bazylice wzięliśmy udział we Mszy św. W następnej kolejności - po Mszy i zakupie pamiątek z Bazyliki przejechaliśmy do Łańcuta i zwiedzaliśmy Zespół Pałacowo-Parkowy, Oranżerię oraz Powozownię. Zamek w Łańcucie jest uznawany za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Tak więc po krótkim spacerze wyruszyliśmy do miejsca naszego noclegu pod Rzeszowem. Tam zjedliśmy obiadokolację, a wieczorem odpoczywaliśmy i zbieraliśmy siły na dzień następny.
Drugiego dnia, po śniadaniu, pojechaliśmy do centrum Rzeszowa zwiedzać jego piękne zabytki.  Wart naszej uwagi był z pewnością Rynek Starego Miasta, Multimedialna Fontanna sterowana elektronicznie, po raz pierwszy oddana do użytku 17 sierpnia 2013 roku. Ciekawym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dobranocek - to miejsce niezwykłe, w którym można było się przenieść do krainy wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji - w świat znanych nam wieczorynek. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie utworzono z myślą o dzieciach i dorosłych, a główną jego zaletą, za sprawą charakteru ekspozycji, jest łączenie pokoleń. Już po zwiedzaniu, a przed powrotem do domu zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Dwa dni minęły jak kilka godzin - wycieczka okazała się ogromnie ciekawa i interesująca. A jeśli dodać do tego piękną, słoneczną pogodę - to wyjazd nasz można określić jako niezwykle udane podsumowanie lata!

Wyjazd w dużej części finansowany przez Gminę Końskowola w ramach zadania „ Jesteśmy...- organizowanie cyklu imprez o charakterze integracyjnym - edycja V” oraz ze środków PFRON.
Swój udział finansowy mieli także sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Końskowoli, firma Cholewa i  S- ka z Końskowoli oraz Gospodarstwo Ogrodniczo-Szkółkarskie Krzysztof Dębski z Sielc.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom współfinansującym wycieczkę oraz Darczyńcom.

 

 
PDF Drukuj Email
środa, 25 lipca 2018 12:00

PLENER INTEGRACYJNY W ZAŻUKU


W dniu 19 lipca nasi uczestnicy wzięli udział w plenerze integracyjnym w Zażuku, który został zorganizowany wespół ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych, Przyjaciół i Opiekunów „Radość” w ramach kolejnej edycji projektu „Jesteśmy...- organizowanie cyklu imprez kulturalnych o charakterze integracyjnym”. Jak co roku, powyższe zadanie publiczne współfinansowane było przez Gminę Końskowola.
Celem spotkania była integracja osób z niepełnosprawnością, zacieśnianie więzi między nimi, relaks, odpoczynek na łonie natury, a także szeroko pojęta aktywizacja społeczna i fizyczna. Podczas tegorocznego spotkania czas umilali nam profesjonalni konferansjerzy i animatorzy. A że pogoda sprzyjała plenerowym zabawom - oddaliśmy się im w całości. Było karaoke, były zabawy taneczne, gry sprawnościowe na świeżym powietrzu oraz konkurencje, w których nie było przegranych. Amatorzy w ciszy i spokoju mogli wybrać spacer po pięknej okolicy Zażuka.
Po tych wszystkich wyzwaniach, dość mocno zmęczeni w większości - ale zrelaksowani - chętnie i ze smakiem zjedliśmy obiad w goszczącym nas Dworku Różanym. No i niestety - musieliśmy wkrótce wracać do naszych domów. Ten dzień - jakże niezwykle udany - będzie dla nas pełnym pozytywnych emocji wspomnieniem.

 

 

 

 
PDF Drukuj Email
środa, 25 lipca 2018 11:51

ŚWIĘTO RÓŻ 2018


Tegoroczne XXI Święto Róż  odbyło się 15 lipca 2018 r. Tradycyjnie nasz ośrodek przygotował wystawę prac wykonanych podczas zajęć przez uczestników. Na uroczyste obchody przybyło  wielu gości między innymi z zaprzyjaźnionej Gminy partnerskiej Chrzypsko Wielkie. Nasza wystawa wzbudzała zainteresowanie wśród osób biorących udział w obchodach. Pomimo niesprzyjającej aury nie zabrakło dobrego humoru.

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 03 lipca 2018 11:54

20-LECIE ŚDS "MISERICORDIA" W LUBLINIE


22 czerwca 2018 roku delegacja uczestników  ŚDS w Końskowoli wzięła udział w uroczystościach obchodów 20-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy  ,,Misericordia'' w Lublinie. 20 rocznica powstania Ośrodka rozpoczęła się  Mszą świętą w kościele rektoralnym pw. św. Judy Tadeusza koncelebrowanej przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Cisło. Następnie razem z zaproszonymi gośćmi udaliśmy się na dalszą część uroczystości, gdzie Ksiądz Prałat Tadeusz Pajurek powitał wszystkich i zapoznał z ideą i historią powstania „Misericordia'' Organizatorzy przygotowali interesującą część artystyczną w wykonaniu Teatru ,,Przebudzenie” oraz występy orkiestry. Po strawie duchowej i słodkim poczęstunku wróciliśmy do swoich domów.

 

 

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 03 lipca 2018 11:38

DZIEŃ RODZINY
21.06.2018 r.Już od kilku lat funkcjonuje w naszym Domu święto będące połączeniem Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka czyli Dzień Rodziny. Jest to szczególne wydarzenie dla naszych podopiecznych- w dniu bowiem specjalnymi gośćmi są ich rodziny i opiekunowie. Jak co roku spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor - omówiła w obecności rodziców bieżącą pracę Ośrodka oraz plany na najbliższe miesiące. Po zebraniu zaprezentowano kronikę najważniejszych wydarzeń z „życia” naszego Środowiskowego Domu w formie prezentacji zdjęć. Następnie był moment na część artystyczną; kilka piosenek zaśpiewały dla zebranych nasze uzdolnione wokalnie podopieczne. Z racji tego, iż w roku bieżącym przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, zaakcentowany został także krótki rys historyczny losów naszej Ojczyzny od zaborów poprzez opis trudów walk o wolność aż do czasów wybuchu II Wojny Światowej. W końcu nastąpił bardzo ważny moment kiedy uczestnicy mogli złożyć swoim opiekunom życzenia i wręczyć im drobne upominki.
W tym roku pogodna znów nam dopisała – było słonecznie, wręcz gorąco - więc zaplanowane na tę okazję grillowanie mogło odbyć się bez przeszkód w naszym ogródku.
Było – jak zawsze - wesoło i wzruszająco, a wspólna integracja upłynęła nam w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 40