Ulti Clocks content

Imieniny

Dziś : Emilii Iwony
Aktualności
PDF Drukuj Email
wtorek, 09 maja 2017 07:49

ŚNIADANIE WIELKANOCNE
12.04.2017 r.


Wielkanoc – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie - ważny element tego święta czyli Śniadanie Wielkanocne - wpisało się już na stałe do kalendarza uroczystości w naszym Domu. W tym roku zorganizowaliśmy je w dniu 12 kwietnia. Jak przed każdą uroczystością wspólnie zaangażowaliśmy się w jej przygotowania - potrawy wielkanocne, oprawo muzyczno-tekstowa, dekoracja stołu - to praca rozłożona w czasie, pochłaniająca dużo energii i nierzadko wymagająca kreatywnego podejścia. Wszystko po to, abyśmy mogli wspólnie, wszyscy razem, przeżywać te wyjątkowe chwile. W naszej uroczystości wzięli udział - oprócz naszej społeczności - proboszcz tutejszej parafii, władze Gminy, przedstawiciele Stowarzyszenia „Radość” oraz rodziny naszych uczestników.
Już po części oficjalnej i modlitwie mogliśmy skosztować tych wszystkich pięknie przygotowanych i udekorowanych tradycyjnych potraw wielkanocnych; białej kiełbasy, wielkanocnej baby i mazurka, jaj pod różną postacią. Serdeczna, rodzinna atmosfera panująca podczas tego wydarzenia dopełniała całości i natchnęła nas radością i optymizmem na nadchodzące dni Świąt Wielkiej Nocy.

 

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 20 kwietnia 2017 11:44

Wystawa Wielkanocna 09.04.2017 r.

 

W niedzielę palmową przed świętami wielkanocnymi na placu kościelnym w Końskowoli odbyła się wystawa prac uczestników ŚDS. Motywem przewodnim wystawy były zbliżające się święta. Pokazane były jaja wielkanocne wykonane różnymi technikami, koszyczki, serwetki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się stroiki wykonane z gałązek wierzby i bukszpanu przyozdobione wiosennymi kwiatami.
Szeroki asortyment prac skupił uwagę i wzbudził zainteresowanie wiernych, którzy brali udział w obrzędach religijnych niedzieli palmowej.
Wystawy takie są okazją do pokazania społeczności lokalnej prac naszych uczestników i zaprezentowania naszego Ośrodka.

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 12:47

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY 2017
(19 marzec)


Jak co roku, w miesiącu marcu, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Końskowoli zorganizowało obchody Światowego Dnia Inwalidy. I jak co roku, zaproszeni zostaliśmy do aktywnego uczestnictwa w tym świecie. Dla nas jest to okazja nie tylko do pogłębiania przyjaźni łączącej nas z Seniorami, ale także do zaprezentowania cząstki naszej pracy, którą wykonujemy w Środowiskowym Domu. Jako, że uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, zorganizowaliśmy tam wystawę prac naszych uczestników. Plastyczne, rękodzielnicze czy ceramiczne cudeńka wzbudzały powszechne słowa uznania zaproszonych na uroczystość gości.
Nie mniejsze brawa zebrała mistrzowsko odegrana przez naszą grupę teatralną sztuka pt. „Pan Twardowski”. Tym samym nasi podopieczni udowodnili, że drzemią w nich naprawdę wielkie możliwości i talenta.
Uczestnicząc w Światowym Dniu Inwalidy zawsze mamy na celu podkreślenie solidarności z naszymi Seniorami, a także to, że ich problemy i radości są na nam tożsame.

 

 
PDF Drukuj Email
środa, 29 marca 2017 12:20

DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN
(8 i 10 marzec)

 


Są takie dni w roku, które społeczność naszego Domu- ale nie tylko- obchodzi wyjątkowo i uroczyście. Należą do nich; Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Tak naprawdę to nie potrzebujemy jakichś szczególnych dat, aby wyrazić względem siebie nawzajem sympatię i szacunek, ale każda dodatkowa okazja jest dobra.
W Dniu Kobiet- jak co roku- nasi mężczyźni przygotowali dla kobiet i dziewcząt miłą niespodziankę- piękne, płynące prosto z serca życzenia i jeszcze piękniejsze tulipany. Na koniec panowie zgodnie stwierdzili, że pomimo dzielących nach oczywistych różnic, świat bez kobiet byłby... po prostu by go nie było:)
Natomiast, choć Dzień Mężczyzny może nie jest tak popularny jak Dzień Kobiet- to u nas świętujemy go równie uroczyście. Dziewczyny nie pozostały dłużne chłopcom i też stanęły na wysokości zadania. Przygotowały część artystyczną (życzenia na poważnie i z przymrużeniem oka) oraz zakupiły drobne upominki dla panów.
Te wszystkie gesty i piękne słowa, które padły zarówno z jednej, jak i drugiej strony są ważne, ale najważniejsza jest ciepła i miła atmosfera, która panuje u nas każdego dnia, nie tylko „od święta”.


„ Prawda jest taka, że światem rządzą mężczyźni...ale mężczyznami rządziły i będą rządzić kobiety”
Winston Churchill.

 

 
PDF Drukuj Email
piątek, 03 marca 2017 13:37

KARNAWAŁ 2017


I. Zabawa Walentynkowa w Annopolu


W dniu 17.02.2017 r. grupa uczestników wraz z opiekunem wzięła udział w zabawie walentynkowej w Annopolu. Od samego rana wszyscy oczekiwali na wyjazd na bal do zaprzyjaźnionego Ośrodka. Organizatorzy zapewnili smaczny poczęstunek, ciekawą, rytmiczna muzykę, której dźwięki zachęcały do tańca. Na twarzach uczestników widać byłą radość. W przerwie pomiędzy szalonymi tańcami był czas na poczęstunek. Zabawa walentynkowa była doskonałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy i integracji uczestników z różnych ośrodków, ale też doskonałym treningiem umiejętności spędzania czasu wolnego i nauką zasad przyjmowania gości.

 

 

II. Nasz Bal Karnawałowy


Dzień 21 lutego upłynął nam nader ciekawie i wesoło, bo oto w naszym Domu odbył się długo oczekiwany Bal Karnawałowy. Zaprosiliśmy naszych przyjaciół z Annopola, Leopoldowa oraz Prawna i niezwłocznie oddaliśmy się wspólnej zabawie. Tańce przeplatały się z konkursami - do których jak zwykle podeszliśmy z przymrużeniem oka i uśmiechem. Niemniej jednak dla odważnych uczestników karnawałowej „rywalizacji” przewidziane zostały drobne upominki. Potem - dla wzmocnienia - zasiedliśmy do wspólnego, ciepłego posiłku. A kiedy już nabraliśmy sił ponownie zatraciliśmy się w tańcu i zabawie. Niestety- czas szybko mijał i ani się obejrzeliśmy, a nasz Bal dobiegł końca. Jeszcze tylko pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w imprezie i musieliśmy się pożegnać. Zapamiętamy jednak to spotkanie i przyjacielską atmosferę  na długo.

 

 

III. Zabawa Karnawałowa w Prawnie


W dniu 23 lutego - to już reguła - zaproszeni zostaliśmy do naszych przyjaciół do Prawna aby świętować tegoroczne ostatki. Z zaproszenia jakże chętnie skorzystaliśmy i w świetnych humorach ruszyliśmy w drogę. Gospodarze przywitali nas muzyką graną na żywo więc niezwłocznie oddaliśmy się karnawałowym, tanecznym szaleństwom. Kiedy już trochę się zmęczyliśmy, nadeszła pora na ciekawe konkurs y- w których chętnie - i z powodzeniem - wzięliśmy udział. Utracona zaś w zabawie energię uzupełniliśmy ciepłym posiłkiem i słodkimi przekąskami.

 

 

IV. Bal Karnawałowy w Bychawie


W dniu 28.02.2017 r. uczestnicy ŚDS bawili się na zabawie karnawałowej w Bychawie. Była to ostatnia zabawa w 2017 r., w której mogliśmy wziąć udział. Organizatorzy oczywiście stanęli na wysokości zadania i przygotowali nam wspaniałą zabawę i smaczny poczęstunek.
Karnawał w danym roku możemy uważać za udany pod względem ilości zabaw w których mogliśmy wziąć udział. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, będziemy czekać na karnawał do następnego roku.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33