Ulti Clocks content

Imieniny

Dziś : Piotra Pawla
Aktualności
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:54

Piknik Sałatkowy w Bychawie

 

Dnia 8 czerwca reprezentacja naszego Domu wzięła udział w konkursie kulinarnym zorganizowanym przez ŚDS w Bychawie. Tematem konkursu kulinarnego były sałatki promujące zdrowe odżywianie. Uczestnicy nauczyli się jak szybko z różnych produktów można przygotować smaczną sałatkę. Przygotowane sałatki były oceniane przez jury, oczywiście wszystkie były pyszne i zasługiwały na pierwszą nagrodę.
Piękna pogoda i uroki malowniczej okolicy nad Zalewem w pobliżu Zamku sprzyjały do miłego spędzania czasu na łonie natury. Można było nie tylko podziwiać urokliwe miejsce, ale także degustować wytwory naszych rąk - sałatki. Atrakcją pikniku był występ teatru lalek, który zachwycił i zapadł w pamięci wszystkim uczestnikom tej integracji.

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 08:07

Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego
na Górę Chełmską


17 maja 2017 r. odbyła się XVIII  Pielgrzymka Środowiska Pomocy Społecznej woj. lubelskiego do Sanktuarium Maryjnego na Górę  Chełmską p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Organizatorami pielgrzymki byli: Archidiecezjalny Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej Ks. Przemysław Kuśmierz i Stowarzyszenie Integracji Społecznej ,,Bone Corda'' w Kalince.
Z naszego Ośrodka w uroczystościach pielgrzymkowych uczestniczyło ponad 50 osób: Ks. Proboszcz z tutejszej parafii Konrad Piłat, dyrektor ŚDS I. Stochmal, przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Przyjaciół "Radość”, podopieczni i ich rodziny oraz pracownicy.
Podczas wyjazdu Pielgrzymi mogli zapoznać się z historią Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnym punktem programu była Msza Św. sprawowana przez J. E. Ks. Biskupa Mieczysława Cisło.
Po uroczystościach religijnych wzięliśmy udział w pikniku integracyjnym w formie wspólnej zabawy przy muzyce oraz grillu na świeżym powietrzu. Korzystając ze słonecznej pogody na zakończenie odbył się spacer po Chełmie oraz wspólne lody.

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 09 maja 2017 07:49

ŚNIADANIE WIELKANOCNE
12.04.2017 r.


Wielkanoc – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie - ważny element tego święta czyli Śniadanie Wielkanocne - wpisało się już na stałe do kalendarza uroczystości w naszym Domu. W tym roku zorganizowaliśmy je w dniu 12 kwietnia. Jak przed każdą uroczystością wspólnie zaangażowaliśmy się w jej przygotowania - potrawy wielkanocne, oprawo muzyczno-tekstowa, dekoracja stołu - to praca rozłożona w czasie, pochłaniająca dużo energii i nierzadko wymagająca kreatywnego podejścia. Wszystko po to, abyśmy mogli wspólnie, wszyscy razem, przeżywać te wyjątkowe chwile. W naszej uroczystości wzięli udział - oprócz naszej społeczności - proboszcz tutejszej parafii, władze Gminy, przedstawiciele Stowarzyszenia „Radość” oraz rodziny naszych uczestników.
Już po części oficjalnej i modlitwie mogliśmy skosztować tych wszystkich pięknie przygotowanych i udekorowanych tradycyjnych potraw wielkanocnych; białej kiełbasy, wielkanocnej baby i mazurka, jaj pod różną postacią. Serdeczna, rodzinna atmosfera panująca podczas tego wydarzenia dopełniała całości i natchnęła nas radością i optymizmem na nadchodzące dni Świąt Wielkiej Nocy.

 

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 20 kwietnia 2017 11:44

Wystawa Wielkanocna 09.04.2017 r.

 

W niedzielę palmową przed świętami wielkanocnymi na placu kościelnym w Końskowoli odbyła się wystawa prac uczestników ŚDS. Motywem przewodnim wystawy były zbliżające się święta. Pokazane były jaja wielkanocne wykonane różnymi technikami, koszyczki, serwetki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się stroiki wykonane z gałązek wierzby i bukszpanu przyozdobione wiosennymi kwiatami.
Szeroki asortyment prac skupił uwagę i wzbudził zainteresowanie wiernych, którzy brali udział w obrzędach religijnych niedzieli palmowej.
Wystawy takie są okazją do pokazania społeczności lokalnej prac naszych uczestników i zaprezentowania naszego Ośrodka.

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 12:47

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY 2017
(19 marzec)


Jak co roku, w miesiącu marcu, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Końskowoli zorganizowało obchody Światowego Dnia Inwalidy. I jak co roku, zaproszeni zostaliśmy do aktywnego uczestnictwa w tym świecie. Dla nas jest to okazja nie tylko do pogłębiania przyjaźni łączącej nas z Seniorami, ale także do zaprezentowania cząstki naszej pracy, którą wykonujemy w Środowiskowym Domu. Jako, że uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, zorganizowaliśmy tam wystawę prac naszych uczestników. Plastyczne, rękodzielnicze czy ceramiczne cudeńka wzbudzały powszechne słowa uznania zaproszonych na uroczystość gości.
Nie mniejsze brawa zebrała mistrzowsko odegrana przez naszą grupę teatralną sztuka pt. „Pan Twardowski”. Tym samym nasi podopieczni udowodnili, że drzemią w nich naprawdę wielkie możliwości i talenta.
Uczestnicząc w Światowym Dniu Inwalidy zawsze mamy na celu podkreślenie solidarności z naszymi Seniorami, a także to, że ich problemy i radości są na nam tożsame.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 34