Ulti Clocks content

Imieniny

Dziś : Olimpii Lazarza
Aktualności
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 października 2017 11:11

Spotkanie z Rzecznikiem Komendy Powiatowej Policji

 

W dniu 18 października 2017 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Końskowoli odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Prasowym  Komendy Powiatowej Policji w Puławach mł. asp. Ewą Rejn-Kozak. Podczas spotkania przypomniane zostały zagadnienia związane z zasadami poruszania się po drodze zwłaszcza po zmroku (odblaskowe kamizelki i odblaski). Pani rzecznik starała się uczulić podopiecznych przed pojawieniem się zagrożeń ze strony oszustów wykorzystujących bardzo popularne w ostatnich latach metody ,,na wnuczka’’ lub ,,policjanta”.  Została też poruszona sprawa o niepodpisywaniu i zawieraniu wszelkiego rodzaju umów przez telefon. Przypomniane zostały numery telefonów, pod które należy zgłaszać niepokojące zdarzenia. Pani rzecznik udzieliła również pouczających informacji udzielając odpowiedzi na pytania uczestników.

 

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 12 października 2017 13:03

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego


Dnia 10 października 2017 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego „Samo Życie” w Lublinie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej. W marszu solidarności z osobami chorującymi psychicznie wszyscy biorący udział przeszli na Plac Litewski, na którym odbyła się dalsza część uroczystości. Oficjalne otwarcie i powitanie zaproszonych gości czynił sam gospodarz Ks. dr Tadeusz Pajurek Prezes Stowarzyszenia "Misericordia", po czym rozpoczęła się część edukacyjno–informacyjna. Przedstawicie zaproszonych Ośrodków  przygotowali stoiska wystawowe, na których wyeksponowane zostały prace plastyczne uczestników zajęć terapeutycznych. Nasz Ośrodek również przygotował bogatą w różnorodne prace wystawę, która zbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania. Uroczystość urozmaicały występy wokalne zaproszonych zespołów muzycznych, a także występy teatralne i wokalne przygotowane przez uczestniczące Ośrodki. Ciepła aura jesienna sprzyjała uroczystości. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich ciepły poczęstunek. Z dobrymi nastrojami wróciliśmy do naszego Ośrodka.

 

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 12 października 2017 12:16

Piknik  sportowo-integracyjny „Powitanie Jesieni” 2017


W dniu 26 września już kolejny raz odbył się - zorganizowany przez nasz Dom oraz Stowarzyszenie „Radość”- piknik „Powitanie Jesieni” - działanie w ramach zadania „Jesteśmy” -  organizowanie cyklu imprez o charakterze integracyjnym - edycja IV" współfinansowanego przez Gminę Końskowola. Zgodnie z tradycją impreza odbyła się nie na stadionie KS Powiślak w Końskowoli. Jak zwykle w trakcie przygotowań pojawiły się obawy dotyczące pogody, która o tej porze roku bywa często kapryśna. Jednak pogoda nas nie zawiodła, był piękny słoneczny dzień, który pozwolił na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych działań.
Na spotkanie przybyło wielu gości reprezentujących zarówno Władze Gminy Końskowola jak i jednostki samorządowe Gminy i Powiatu. Przybyły też delegacje z licznych zaprzyjaźnionych Ośrodków tj. Lublina, Annopola, Prawna, Leopoldowa i Kraśnika. Nie zabrakło również przedstawicieli Stowarzyszenia ,,Radość”, rodziców, opiekunów i reprezentacji młodzieży wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Końskowoli. Celem zorganizowanego pikniku była integracja osób z niepełnosprawnością poprzez wspólne zmagania sportowe, sprawnościowe, rekreacyjne i wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Jak też promowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych wśród społeczności lokalnej biorąc pod uwagę ich potrzeby i problemy tej grupy osób. Na początku spotkania odbyły się prezentacje o tematyce „Jesień’’, wiersze, piosenki i krótkie inscenizacje przedstawiane przez przedstawicieli ośrodków wsparcia. Następnym punktem programu był rozegrany towarzyski mecz piłki nożnej, w którym wystąpili chętni spośród wszystkich uczestniczących w pikniku. Po tak emocjonującej rozgrzewce mieliśmy do zaoferowania naszym gościom całą masę różnych zabaw i konkursów, m. in.: strzały na bramkę, slalom z piłką, ringo, kręgle plenerowe, ujeżdżanie byka rodeo, narty czteroosobowe.
Następnie, w celu uzupełnienia sił fizycznych utraconych w konkursach i zabawach uczestnicy Pikniku zostali zaproszeni na ciepły posiłek: bigos i kiełbaski z grilla. Na koniec relaksację dopełniła wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki.

Naszym gościom podziękowaliśmy za przybycie i wspólną zabawę poprzez wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz pięknie przyozdobionych wrzosów darowanych przez państwa M. i M. Majewskich (Szkółka Roślin Wrzosowatych w Witowicach).

 

 
PDF Drukuj Email
środa, 04 października 2017 12:40

Wycieczka do Zamościa, Krasnobrodu i Zwierzyńca


W dniach 12-13 września nasz Dom oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Przyjaciół „Radość” udaliśmy się na wycieczkę w jakże piękny region Roztocza. Wielu z nas po raz pierwszy w życiu. W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili ciekawe zakątki Zamościa i jego zabytki. Dzięki profesjonalnemu przewodnikowi,  mieliśmy okazję zapoznać się z ciekawą historią tego miasta. Piękna  pogoda dała nam możliwość spokojnego spaceru ulicami Zamościa i przyjrzeniu się ciekawej zabudowie miasta. Tym sposobem grupa zwiedziła:  Rynek Wielki wraz z Kamienicami Ormiańskimi, Ratusz, Twierdzę Zamojską, Muzeum Arsenał i Prochownię. Już późnym popołudniem wyruszyliśmy do Suśca na obiadokolację i nocleg.
Drugi dzień wycieczki - już bardziej relaksacyjny i rekreacyjny - zaczęliśmy od zobaczenia Szumów nad Tanwią i Czartowskiego Pola. Potem - zgodnie z programem - grupa udała się do Krasnobrodu. Tutaj odwiedziliśmy słynną Kapliczkę na wodzie, Ptaszarnię, Muzeum Wieńców Dożynkowych oraz barokowy Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny. Jako, że program wycieczki był dość napięty, już za chwilę jechaliśmy do Zwierzyńca nazywanego sercem Roztocza, pełne zieleni, z licznymi zabytkami. Wart naszej uwagi był między innymi Kościół „na wodzie”, Pałac dawnej Ordynacji Zamojskiej, „Zwierzyńczyk”- czyli zabytkowy układ wodno-pałacowy wraz z zagospodarowaniem turystycznym. Dzień - jakże ciekawy i aktywny - minął nam bardzo szybko i pod wieczór zmęczeni, ale pełni pięknych wrażeń szczęśliwie i bezpiecznie wróciliśmy do domu.

 

 
PDF Drukuj Email
środa, 04 października 2017 12:37

"Spartakiada” w Krasnymstawie

 

24 sierpnia mocna, sprawna ekipa sportowców reprezentująca Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskowoli wyjechała na SPARTAKIADĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH do Krasnegostawu. „Spartakiada” ta organizowana jest przy udziale wielu sponsorów i osób wspomagających już po raz 10. Nasza reprezentacja gościła na tej imprezie 4 raz. Konkurencje typowo olimpijskie: biegi dystansowe, skoki, rzuty. Nasi reprezentanci plasowali się w poszczególnych konkurencjach w ścisłej czołówce, lecz niestety poza podium. Dobrego wyniku pewni byliśmy w biegu sztafetowym mężczyzn 4 x100. Rok temu nasza reprezentacja zajęła III miejsce, w tym roku powtórzyliśmy to osiągnięcie, przy udziale 14 ośrodków z całego regionu - to dobre miejsce.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 35