Ulti Clocks content

Imieniny

Dziś : Heleny Wieslawy
Aktualności
PDF Drukuj Email
środa, 16 maja 2018 10:14

Pielgrzymka do Pratulina9.05.2018r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Końskowoli uczestniczył w XIX Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Organizatorami pielgrzymki byli jak co roku Archidiecezjalny Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej Ks. Przemysław Kuśmierz oraz Stowarzyszenie Integracji Społecznej ,,Bone Corda” w Kalince. Ponad 1500 osób wzięło udział w uroczystej procesji z relikwiami męczenników oraz eucharystii przy grobie Unitów Podkarpackich.
Z naszego Ośrodka w uroczystościach pielgrzymkowych uczestniczyło 50 osób, podopieczni i ich rodziny, dyrektor i pracownicy. Opiekę duszpasterską sprawował Ks. Proboszcz tutejszej parafii Konrad Piłat.  
Po mszy św. na placu przy kościele odbyła się część integracyjna uroczystości w formie pikniku przy muzyce, a także wspólne grilowanie. Mieliśmy także możliwość obserwowania różnorodnych występów indywidualnych i zespołowych mieszkańców i zaproszonych uczestników DPS, WTZ, ŚDS. Piękna pogoda, liczne atrakcje i wspaniała atmosfera sprawiły, że nasi uczestnicy nie chcieli odjechać z tego miejsca.

 

 

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 29 marca 2018 12:50

Śniadanie Wielkanocne


Śniadanie Wielkanocne to spotkanie, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości naszego Domu. W tym roku zorganizowaliśmy je w dniu 28 marca. Jak zawsze, wszyscy wspólnie zaangażowaliśmy się w przygotowanie uroczystości - potrawy wielkanocne, oprawa tekstowa, dekoracja sali i stołu - wszystko po to abyśmy mogli wspólnie przeżywać te wyjątkowe chwile zanim na dobre oddamy się świętowaniu z naszymi rodzinami. W naszej uroczystości - oprócz nas - udział wziął proboszcz naszej parafii, władze Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Zespołu Szkół w Końskowoli, jak również członkowie Stowarzyszenia „Radość” oraz rodziny uczestników.
Po wspólnej modlitwie i życzeniach mogliśmy skosztować tych wszystkich przepysznych, pięknie wyglądających potraw; pieczonej kiełbaski, wielkanocnych bab, jaj faszerowanych i innych. Całej uroczystości towarzyszyła ciepła, przyjazna atmosfera, która dodatkowo napawała nas optymizmem.

 

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 29 marca 2018 12:43

Dzień Inwalidy 11.03.2018 r.

 

W niedzielę 11 marca nasz Dom uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Inwalidy. Uroczystość rok rocznie organizowana jest przez nasze Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Spotkanie odbyło się w GOK w Końskowoli z udziałem seniorów, zaproszonych gości, jak też władz naszej Gminy. Po krótkiej części oficjalnej i wystąpieniach gości przyszedł czas na występy. Jako pierwsi zaprezentowali się uczestnicy naszego Domu przedstawiając spektakl teatralny pt. „Sierotka Marysia”. Dynamiczna gra aktorska, humorystyczne scenki i ciekawy scenariusz powiązany z życiem nagrodzone zostały gromkimi brawami. Ponadto w holu GOK  prezentowane były prace plastyczne, ceramiczne i rękodzieło, które wzbudzały podziw i zachwyt uczestniczących w świętowaniu.
Udział naszego ŚDS w takich uroczystościach dostarcza informacji społeczności lokalnej o dokonaniach i sukcesach terapii. Jednakże, najważniejszą i istotna sprawą jest przekazywanie informacji o ofercie pomocy dla wszystkich potrzebujących wsparcia. Każdy z uczestniczących może zastanowić się, czy ktoś z najbliższego otoczenia lub sąsiedztwa nie pozostaje bez pomocy.

 

 
PDF Drukuj Email
piątek, 23 marca 2018 12:17

Dzień  Mężczyzn


W dniu 12 marca obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Mężczyzny. Dlatego też damska część społeczności postanowiła w sposób szczególny okazać naszym Panom swoją sympatię i szacunek. Dziewczyny odczytały chłopcom przygotowane przez siebie wiersze i teksty- takie na poważnie i z przymrużeniem oka- oraz zakupiły drobne upominki.
Było radośnie, jak również wzruszająco - choć i tak najpiękniejsze jest to, ze taka miła i ciepła atmosfera panuje w Naszym Domu nie tylko od święta.

 

 
PDF Drukuj Email
piątek, 23 marca 2018 12:10

Dzień Kobiet


W dniu 8 marca - a jest to jak każdemu mężczyźnie i nie tylko- wiadomo data Międzynarodowego Święta Kobiet. Męska część naszej społeczności oddała hołd, szacunek, miłość i podziw wszystkim naszym Paniom. Mając tę świadomość jak trudno w dzisiejszych czasach przeć przez życie ze swoją kobiecością, przygotowaliśmy krótki ale treściwy program artystyczny. Były też kwiaty i szczere życzenia. I nade wszystko uśmiech.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 38