Ulti Clocks content

Imieniny

Dziś : Jana Boleslawa
Aktualności
PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lipca 2017 13:11

XX Obchody Święta Róż w Końskowoli

 

W tym roku dnia 16.07 odbyły się XX Obchody Święta Róż. Na tą okazję wspólnie z uczestnikami przygotowaliśmy wystawę prac wykonanych  podczas zajęć w Ośrodku. Dużym zainteresowaniem wystawy cieszyły się dekoracje kwiatowe wykonane z kwiatów oraz naturalnego bambusa, piękne naczynia ceramiczne, ręcznie wykonane koszyki z wikliny papierowej, świeczniki  i ramki z gipsu udekorowane decupage, ale i również obrazy malowane olejem o tematyce kwiatowej itp. Różnorodność prac skupiała uwagę i zainteresowanie uczestników obchodów. Wystawy takie są okazją do zaprezentowania społeczności lokalnej Ośrodka oraz prac naszych uczestników.

 

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lipca 2017 13:01

Wizyta partnerskiego ŚDS z Gminy Chrzypsko Wielkie

 

W dniach 29.06-02.07.2017 r. gościliśmy 11-osobową delegację kadry ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chrzypsku Wielkim. Grupa pracowników z Dyrektorem na czele odwiedziła nasz ŚDS w celu wymiany informacji i doświadczeń oraz przeanalizowania i doskonalenia pracy.
W czwartek tj. 29 czerwca późnym popołudniem przybyli goście zostali powitani przez władze naszej Gminy. Po krótkim przywitaniu był czas na wspólną kolację, podczas której omawialiśmy program pobytu gości. Następnego dnia powitaliśmy naszych partnerów w Środowiskowym Domu Samopomocy. Możliwość obejrzenia  pomieszczeń Ośrodka i poznanie pracy kadry nastręczyła gościom sporo pytań, na które można było uzyskać  odpowiedzi w bezpośredniej rozmowie z terapeutami i innymi pracownikami. Był też czas na rozmowy o problemach, które dotykają nas wszystkich na co dzień w naszych miejscach pracy. W godzinach popołudniowych zwiedziliśmy kościół  parafialny w Końskowoli, w którym znajdują się krypty. Po tej dawce historii nasi goście zostali zaproszeni do zwiedzania Gospodarstwa Szkółkarskiego Państwa Kurowskich. Sam Pan Lucjan oprowadził wszystkich po swoich włościach i wprowadził w tajniki upraw. Człowiek z wykształcenia i zamiłowania szkółkarz, amatorsko zainteresowany fotografią, historią i turystyką pokazał swoje zbiory, które tworzą małe, jakże ciekawe prywatne muzeum.
Sobotni dzień nasze zespoły ŚDS Chrzypsko Wielkie i Końskowola spędziły na wspólnym wyjeździe wycieczkowym. Pod okiem Pani Doroty Chyl przewodnika zwiedziliśmy Pałac w Kozłówce. Po czym pojechaliśmy do Lublina, gdzie Pani Dorota wnikliwie i ciekawie omówiła historyczne miejsca. Zwiedziliśmy Zamek Lubelski, Stare Miasto i nowo przebudowany Plac Litewski. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Nałęczowa, żeby choć chwilkę spojrzeć na urokliwość tego miejsca.
W niedziele nasi goście chcieli zobaczyć ten słynny Kazimierz Dolny. Nie rozczarowali się tym miejscem - znanym przez większość tylko z opowieści. Wielu z nich deklarowało, że muszą tu jeszcze kiedyś przyjechać.
I tak przyszedł czas na pożegnanie. Bogaci w informacje, nasyceni widokami naszego regionu odjechali do domów i miejsce pracy w Chrzypsku Wielkim.
Dzięki porozumieniom partnerskim między Gminą Końskowola i  Gminą Chrzypsko Wielkie możemy wymieniać doświadczenia, a tym samym analizować i modyfikować pracę w naszych Ośrodkach i poznawać nowe nieznane miejsca.

PODZIĘKOWANIA

Dyrektor oraz kadra Środowiskowego Domu Samopomocy składają serdeczne podziękowania:
- Panu Stanisławowi Gołębiowskiemu Wójtowi Gminy Końskowola za pomoc w realizacji programu wizyty naszych partnerów z Chrzypska Wielkiego
- Panu Lucjanowi Kurowskiemu za oprowadzenie po szkółkach, udostępnienie swoich zbiorów oraz przekazaną wiedzę i życzliwe przyjęcie
- Pani Dorocie Chyl przewodnikowi za poświęcony czas oraz cenne informacje turystyczne, które przybliżyły gościom nasz region.
Dziękujemy!

 

 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lipca 2017 13:12

DZIEŃ RODZINY


W dniu 22 czerwca odbył się długo oczekiwany Dzień Rodziny. Impreza ta już na stałe wpisała się w nasz kalendarz, zresztą jak wiele innych uroczystości. W tym dniu szczególnymi gośćmi byli członkowie rodzin naszych podopiecznych oraz ich opiekunowie. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkie zaproszone osoby. Następnie był czas na omówienie bieżącej pracy Ośrodka oraz planów na najbliższe półrocze 2017 roku. Bezpośrednio po „oficjalnej” części spotkania wszyscy zebrani - goście, podopieczni i pracownicy - mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Lekcja pokory” na podstawie dramatu Karola Wojtyły brawurowo zagrany przez zawodowych aktorów z Krakowa. Po występie nastąpił kulminacyjny punkt uroczystości; wszyscy podopieczni złożyli serdeczne życzenia swoim bliskim oraz wręczyli przygotowane specjalnie na te okazję upominki.  Swój wkład w część artystyczną uroczystości miała także jedna z naszych podopiecznych wykonując dla zebranych przygotowane na zajęciach wokalnych utwory muzyczne.
W tym roku pogoda nam dopisała - było bardzo ciepło i słonecznie - więc zaplanowane na te okazję grillowanie mogło odbyć się bez przeszkód w naszym ogródku. Dzień Rodziny w naszym Domu to zawsze świetna okazja do rozmów, wymiany informacji i doświadczeń oraz wspólnej integracji w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Tak było i tym razem.

 

 

 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:54

Piknik Sałatkowy w Bychawie

 

Dnia 8 czerwca reprezentacja naszego Domu wzięła udział w konkursie kulinarnym zorganizowanym przez ŚDS w Bychawie. Tematem konkursu kulinarnego były sałatki promujące zdrowe odżywianie. Uczestnicy nauczyli się jak szybko z różnych produktów można przygotować smaczną sałatkę. Przygotowane sałatki były oceniane przez jury, oczywiście wszystkie były pyszne i zasługiwały na pierwszą nagrodę.
Piękna pogoda i uroki malowniczej okolicy nad Zalewem w pobliżu Zamku sprzyjały do miłego spędzania czasu na łonie natury. Można było nie tylko podziwiać urokliwe miejsce, ale także degustować wytwory naszych rąk - sałatki. Atrakcją pikniku był występ teatru lalek, który zachwycił i zapadł w pamięci wszystkim uczestnikom tej integracji.

 

 
PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 08:07

Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego
na Górę Chełmską


17 maja 2017 r. odbyła się XVIII  Pielgrzymka Środowiska Pomocy Społecznej woj. lubelskiego do Sanktuarium Maryjnego na Górę  Chełmską p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Organizatorami pielgrzymki byli: Archidiecezjalny Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej Ks. Przemysław Kuśmierz i Stowarzyszenie Integracji Społecznej ,,Bone Corda'' w Kalince.
Z naszego Ośrodka w uroczystościach pielgrzymkowych uczestniczyło ponad 50 osób: Ks. Proboszcz z tutejszej parafii Konrad Piłat, dyrektor ŚDS I. Stochmal, przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Przyjaciół "Radość”, podopieczni i ich rodziny oraz pracownicy.
Podczas wyjazdu Pielgrzymi mogli zapoznać się z historią Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnym punktem programu była Msza Św. sprawowana przez J. E. Ks. Biskupa Mieczysława Cisło.
Po uroczystościach religijnych wzięliśmy udział w pikniku integracyjnym w formie wspólnej zabawy przy muzyce oraz grillu na świeżym powietrzu. Korzystając ze słonecznej pogody na zakończenie odbył się spacer po Chełmie oraz wspólne lody.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 34