Świętowanie Dnia Niepodległości w naszym ŚDS

         Świętowanie Dnia Niepodległości w naszym ŚDS

W tym roku szczególnie świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Wstępem, jak gdyby pierwszym etapem naszych obchodów było zorganizowanie wewnętrznego konkursu recytatorskiego w dniu 4 listopada. Ośmioro uczestników, wybrawszy dla siebie utwór o tematyce patriotycznej, przygotowywało się do występu zarówno na próbach w ośrodku, jak i ćwicząc w zaciszu swoich domów. Poziom poszczególnych osób był bardzo wyrównany, wszyscy stanęli na wysokości zadania, dlatego tak trudno było wyłonić zwycięzców. Jury, pod przewodnictwem Pani Moniki Dudzińskiej, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli, miało więc twardy orzech do zgryzienia. Po długich obradach i konsultacjach wszystko stało się jasne. III miejsce zajęła Katarzyna Strojek, II miejsce Agnieszka Wójcik, najlepszy zaś okazał się Krzysztof Szczęśniak. Biorąc udział w konkursie nasi uczestnicy jeszcze raz udowodnili że drzemią w nich prawdziwe talenty.

 

Drugim etapem świętowania Dnia Niepodległości w naszym Domu był koncert piosenki patriotycznej w dniu 9 listopada. Kilkoro naszych podopiecznych pod kierunkiem instruktora przygotowało swoje występy wokalne. Ale zanim mogli się zaprezentować indywidualnie, wszyscy razem, uroczyście zaśpiewaliśmy Hymn Polski- Mazurek Dąbrowskiego. Piosenki patriotyczne przeplatane były recytacją wierszy o tej samej tematyce, które zdążyliśmy już poznać podczas niedawnego konkursu. Koncert zakończony został odśpiewaną przez wszystkich Rotą.

 

10 listopada udaliśmy się wraz z laureatami naszego konkursu recytatorskiego na przegląd poezji patriotycznej do Prawna. Impreza zorganizowana została przez Bibliotekę Gminną oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Prawnie. Gospodarze bardzo starannie przygotowali spotkanie (ze względu na sytuację pandemiczną zasięg imprezy został ograniczony do kilku ośrodków). Wystąpiło w sumie kilkunastu uczestników z trzech ośrodków. Wszyscy bardzo poważnie podeszli to tego wydarzenia. Trzeba przyznać również że nasi uczestnicy pokazali prawdziwą klasę; pięknie wyglądali, godnie reprezentowali nasz Dom, wspaniale wyrecytowali przygotowane przez siebie utwory. Tu nie  było wygranych czy przegranych. Wszyscy bez wyjątku zasłużyli na wspaniałe nagrody, którymi były pięknie wydanie książki o tematyce patriotycznej.

 

16 listopada 2021

Kontakt

Adres ul. Lubelska 81a, 24-130 Końskowola
Telefon 81 889 20 53
E-mail sds.konskowola@wp.pl