Piknik Sportowo-Integracyjny „Powitanie Jesieni”

PIKNIK SPORTOWO- INTEGRACYJNY „ POWITANIE JESIENI”  

18.09.2019 r.

18 września, jak co roku o tej porze, odbyła się kolejna edycja pikniku „Powitanie Jesieni”. Nasz Dom zorganizował go wspólnie ze Stowarzyszeniem „Radość”, które jak zawsze aktywnie włącza się i pomaga nam w tych corocznych działaniach. Impreza ta również i tym razem współfinansowana była przez Gminę Końskowola w ramach projektu „Jesteśmy…”- organizowanie cyklu imprez kulturalnych o charakterze integracyjnym- edycja VI. Wbrew utartej już tradycji piknik odbył się nie stadionie KS Powiślak, jak pierwotnie było zaplanowane, a w Domu Ludowym w Rudach. Zmiana podyktowana została… nocnym i porannym załamaniem aury…choć po kilku godzinach jednak słońce zdołało się do nas choć na chwilę uśmiechnąć i część konkursów mogliśmy zrealizować na świeżym powietrzu. Na spotkanie przybyło wielu gości oraz liczne delegacje z zaprzyjaźnionych Ośrodków; Leopoldowa, Bychawy, Góry Puławskiej, Prawna oraz po raz pierwszy składający nam wizytę ŚDS z Kodnia, jak również  przedstawiciele Gminy Końskowola, rodzice i opiekunowie naszych podopiecznych, członkowie Stowarzyszenia „Radość”, społeczność lokalna.

Naszym gościom, obok ciepłej i przyjaznej atmosfery, mieliśmy do zaoferowania całą masę różnych zabaw i konkursów; sportowych, integracyjnych, sprawnościowych, indywidualnych jak i grupowych. Jak zawsze były oblegane przez wszystkich „dmuchańce”- byk rodeo, plenerowe kręgle, a także wata cukrowa czy popcorn. W tym roku zadaniem specjalnym dla każdej delegacji było wykonanie „Hymnu” swojego Ośrodka. Trzeba przyznać że zadanie zostało potraktowane poważnie, bo wszyscy wywiązali się z niego znakomicie. Po męczących konkurencjach przyszedł czas na uzupełnienie kalorii. Do zaproponowania naszym gościom mieliśmy cieplutki bigos, grillowane kiełbaski z dodatkami, swojski chleb i smalec, a także coś na deser- przepyszne ciasta i ciasteczka wykonane przez rodziców oraz niektóre Ośrodki. Natomiast po posiłku i krótkim odpoczynku wróciliśmy do wspólnej integracji, tym razem bardziej tanecznej którą poprowadził zaprzyjaźniony z nami duet animatorów „Czekolada”.

Czas niestety szybko mijał i wkrótce musieliśmy się pożegnać z naszymi gośćmi- na pamiątkę Pani Dyrektor wręczyła przybyłym dyplomy, słodkie upominki oraz piękny symbol jesieni – wrzosy – darowane nam przez Szkółkę Roślin Wrzosowatych M i M Majewscy w Witowicach.

27 września 2019

Kontakt

Adres ul. Lubelska 81a, 24-130 Końskowola
Telefon 81 889 20 53
E-mail sds.konskowola@wp.pl