JUBILEUSZ 20- LECIA ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W KOŃSKOWOLI

JUBILEUSZ 20- LECIA ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W KOŃSKOWOLI

            Rok 2022 to rok kiedy nasz Dom świętuje swoje 20 urodziny. Jubileusz więc postanowiliśmy zorganizować tuż po wakacjach. Ten ważny dzień nastąpił 8 września. Po długich przygotowaniach mogliśmy rozpocząć świętowanie.

Inauguracja naszego jubileuszu zaczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Końskowoli. Następnie wszyscy zaproszeni goście oraz my, gospodarze przeszliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury. to tam odbyła się część oficjalna i artystyczna. Bardzo nam było miło, że na nasze zaproszenie przybyło tylu wspaniałych gości. Był Wicewojewoda Lubelski p. Robert Gmitruczuk, parlamentarzyści z naszego okręgu, władze Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Wydziału Polityki Społecznej z Lublina, Dyrektor regionalnego oddziału PFRON, władze powiatowe i gminne z Wójtem gminy Końskowola na czele, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, inne zaprzyjaźnione z nami ośrodki, społeczność lokalna no i oczywiście uczestnicy oraz ich opiekunowie.

Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich oraz przedstawiła historię powstania ŚDS. Zaprezentowane zdjęcia pokazały jak bardzo zmienił się nasz ośrodek i praca w nim przez te 20 lat. Wystąpieniom i przemówieniom gości towarzyszyły występy wokalne naszych podopiecznych. Niezwykle wzruszającym momentem było wręczenie odznaczeń państwowych dla p. Dyrektor i kadry za zasługi i długoletnią pracę w obszarze pomocy społecznej. Na zakończenie popis dała grupa teatralna, która przygotowała ciekawe i zabawne przedstawienie. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Ratuszu. Dla gości przygotowany był poczęstunek. Nasi uczestnicy oraz ich koledzy i koleżanki z innych ośrodków, z radością wzięli udział w przygotowanej dla nich imprezie tanecznej. Aby zachować żywe wspomnienia z naszego święta wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Ten ważny dla nas dzień oceniamy jako bardzo wyjątkowy i udany. Z tą myślą śmiało wkraczamy w jesień i życzymy sobie następnych 20 lat!

19 września 2022

Kontakt

Adres ul. Lubelska 81a, 24-130 Końskowola
Telefon 81 889 20 53
E-mail sds.konskowola@wp.pl