Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bychawie

05.05.2022 r. to Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

To wyjątkowe dla nas święto część naszych uczestników spędziła w Bychawie na spotkaniu integracyjnym z innymi ŚDS. Spotkanie pod hasłem „Każdy inny – ma marzenia – wszyscy równi” odbyło przy ruinach zamku w Bychawie. Rozpoczęliśmy je uroczystym przemarszem na miejsce wydarzenia. Następnie – na papierowych listkach – spisywaliśmy nasze marzenia, którymi ozdobiliśmy przygotowane wcześniej drzewka. W międzyczasie odbywały się zabawy muzyczne i integracyjne. Każdy ŚDS miał za zadanie przygotować krótki występ w formie wiersza lub piosenki nawiązującej do hasła przewodniego spotkania, które trzeba było zaprezentować przed innymi uczestnikami. My przygotowaliśmy wiersz Jonasza Kofty „Trzeba marzyć”. Był słodki poczęstunek, kawa, herbata i pyszny obiad… a na koniec dyskoteka „pod chmurką”.

Czas spędzony w Bychawie był dla nas wyjątkowy, milo było się spotkać z innymi uczestnikami ŚDS po tak długiej przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią.

10 maja 2022

Kontakt

Adres ul. Lubelska 81a, 24-130 Końskowola
Telefon 81 889 20 53
E-mail sds.konskowola@wp.pl